ZenaTürk Otobüs-Filo-Araç Kiralama

Uzun Dönem Araç Kiralama

Yıllık araç kiralama; 12 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 ay gibi uzun sürelerle, daha az maliyetle araç sahibi olmanın yoludur.

Yıllık araç kiralama için sayfamıza talep bırakabilir, en uygun fiyatlara dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. ZenaTürk Filo olarak memnuniyetiniz için arabanızı ayağına kadar getirip size teslim ediyoruz.

Yıllık araç kiralamayı bireysel araç kiralama ve kurumsal araç kiralama olarak ikiye ayırabiliriz. Yıllık kurumsal araç kiralama ile ilgili detaylı bilgiler bulabileceğiniz içeriğimiz size bu konuda rehberlik edecek.

Yıllık Araç Kiralamanın Avantajları

Yıllık araç kiralama, sermayenizin etkin kullanımı için daha avantajlıdır. Çünkü her ay ödeyeceğiniz miktarı bilirsiniz. Şirket aracı satın almak yerine sermayenizi şirketinize yatırım için kullanabilirsiniz.

Şirket aracı satın aldığınızda araçla ilgili karışılaşılabilecek tüm riskleri almış olursunuz. Kaza ve hasar gibi durumlarda maddi kayıplar size değil, araç kiralama şirketine devredilir. Sürpriz ödemeler kesinlikle çıkmaz. Dolayısıyla şirket bütçe planlamanızı daha etkin yapabilirsiniz. Bütçenizi daha doğru planlayarak şirketinizin istikrarını sağlarsınız.

Şirket aracı satın aldığınızda aracınızı değiştirme durumunda mevcut değerinde satmak zorunda olursunuz. Aracınızın hem değeri düşecek hem de süreç içerisindeki sigorta, kasko, hasar, bakım ve vergi gibi maddi kayıplar yaşamış olacaksınız. Uzun dönem araç kiralarsanız araç değiştirmek istediğinizde müşteri temsilcimiz ile görüşüp yeni bir araca geçebilirsiniz.

Şirket aracı satın almakla birçok masrafı da beraberinde yüklenmiş olursunuz. Kiralamayı tercih ettiğiniz takdirde sigorta, kasko, hasar, bakım ve vergi gibi pek çok giderle ilgilenmek zorunda kalmazsınız. Hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmiş olursunuz. Zaman ve maliyet tasarrufu ise şirketiniz için yapabileceğiniz önemli yatırımlardan biri olacaktır.

Tüm iş gücünüzü ve tüm odağınızı işinize verirsiniz. Şirketinizin araç ihtiyaçlarını gidermek için operasyonel süreci yönetecek insan kaynağına ihtiyaç vardır. Bu operasyonel süreç araç ihtiyacını gidermekle kalmayıp araç sonrasındaki tüm bakım, ceza, geçiş ücretleri, vergi gibi iş gücü gerektiren konularla devam etmektedir.

Esnek davranabilmenin keyfini sürebilirsiniz. Satın alma durumunda bütçeniz doğrultusunda kısıtlı araçları tercih edebilecekken kiralama ile daha yüksek bir segment araç kiralayabilirsiniz. Üstelik kiraladığınız bu aracı, kontratınızın bittiğinde daha uygun fiyatlarla kendi kullanmış olduğunuz aracı satın alma fırsatına da sahip olabilirsiniz.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Kiralama yapmadan önce aşağıda bahsettiğimiz hususları tek tek kontrol listenize ekleyin. Kimse, kiralama yaparken pişman olmak istemez.

İşte sizin için harika bir reçete! Kiralama yaparken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Filo Kiralama Şirketiniz Kurumsal Olmalı

Kurumsal bir şirketle çalışıyorsanız eğer talepte bulunduğunuz zamandan kontratınızın bitimine kadar geçen süre boyunca minimum sorunla karşılaşacağınız, oturmuş bir yapıyla ilerlemek tabii ki sizin için daha doğru olacaktır. Oturmamış bir yapıyla çalışmak sizi zaman ve maddi kayıplara uğratabilir.

  • Filo Kiralama Yaptığınız Şirketin Borçlarına Dikkat Edin

Kiralama yapılan şirket eğer borçlarını ödeyemiyorsa otomobillere haciz gelebilir. Haciz gelmesi durumunda ise araç bağlanabilir. Bu, yine size zaman ve maddi kayıplara yol açabilir.

  • Yasal İzni Olmayan Yerlerden Kiralama Yapmayın

Mutlaka yasal izni olan bir yerle çalışın ve kiralama yapmadan önce bundan emin olun. Yasal izinlerin olmaması durumunda, sizi tahmin bile edemeyeceğiniz problemlerle uğraşmak zorunda bırakabilir.

  • Sadece Fiyatları Kıyaslamayın

Kiralama için kıyaslama yaparken ölçütünüz sadece fiyat olmamalı. Fiyatla beraber aracın sıfır mı, ikinci el mi olduğuna mutlaka bakmalısınız. İkinci el bir araç kiralıyorsanız eğer km ve daha önce hasar alıp almadığını kontrol edin. Fiyatı belirleyen sebeplerden biri budur. Diğer bir ölçütünüz, kiralama ile birlikte şirketin sunduğu diğer hizmetler olmalı. Diğer hizmetlerin neler olduğu ve hangi ölçüde işinize yarayacağını sorgulayın. Hizmet kalitesi ise kıyaslama yaparken dikkat etmeniz gereken başka bir husus.

  • Aracın Sigortalı Olup Olmadığını Öğrenin

Kiraladığınız aracın sigortalarını ve bakımlarının durumunu tam olarak öğrenin. Varsa tüm kaza ve hasar raporlarını alın. Araçla ilgili detaylı raporları isteyin. Sigorta bakımlarının tarihlerini ve ne zaman biteceğini öğrenin.

  • Sözleşme İmzalayın

Mutlaka araç kiralama sözleşmesi yapın. Sözleşme, şirketinizi koruyacağı gibi filo kiralama şirketini de koruyacaktır. Karşılıklı esas ve sorumlulukları içeren sözleşme, ileride yaşanabilecek olumsuzluklarda sizi koruyacaktır.

  • Kampanyaları Takip Edin

Yıllık araç kiralama kampanyalarını takip edin. Bilhassa özel günlerde yapılan bu kampanyalardan yararlanarak %20’lere varan kazançlar elde edebilirsiniz. Kampanyalardan haberdar olmak için filo kiralama şirketinin e-bülten listesine abone olabilir, sosyal medya hesaplarını takip edebilir veya web sitesini düze

Ankara web tasarım bursa nilüfer diş polikliniği ankara kızılay dershane ankara ambar ankara protez saç istanbul çocuk kardiyolog ankara gülüş tasarımı
Call Now Button0312 503 1 000